Română Polski Italiano Français Türkçe Deutsch Việt 日本語 Español 中文 한국어 English Русский

Ülkeye göre koronavirüs istatistikleri

Última actualización: 01.07.2022 - 01:00 (GMT+3)

Ülke veya BölgeToplam doğrulanmış vakalarToplam ölümlerToplam iyileşmişAktif vakalar
1ABD892699221042423848361163391383
2Hindistan4347128252511642822493123673
3Brezilya3235801867141630764923921679
4Fransa31083859149533296210311313295
5Almanya28180861141105266490001390756
6Birleşik Krallık2272034518033022145514394501
7İtalya1852311116835317469969884789
8Rusya1843023938111217858217190910
9Güney Kore183593412454718200923133871
10Türkiye15123331990321500524919050
11İspanya1273403810790612218358407774
12Vietnam107464704308796813181022065
13Arjantin9367172129070915807280030
14Japonya9305998312669123012151720
15Hollanda818417922378806349198310
16Avustralya812958798977845210274480
17İran7238126141389706265734080
18Kolombiya6151354139970596508346301
19Endonezya6088460156737591493316790
20Polonya60149921164245335665562903
21Meksika60100653256695184848499548
22Portekiz5171236241494745492401595
23Ukrayna501703810863849064431957
24Malezya456605535765450085629434
25Tayland452291530651446833623928
26Avusturya4428459187874308472101200
27İsrail434480010958425988473958
28Belçika422522231903412065572664
29Güney Afrika3993843101793388046211588
30Şili3990693584793644474287740
31Kanada3938840419393557420339481
32Çek Cumhuriyeti39327454031638863956034
33Tayvan3767283665127555001005132
34İsviçre374185913984364263285243
35Filipinler37044076055536359817871
36Yunanistan3676502302323509205137065
37Peru3620801213483338149425824
38Danimarka30145946469298925518870
39Romanya29194616573928471396583
40İsveç251919919091248999010118
41Irak234866225241230875914662
42Sırbistan20294031612620042139064
43Bangladeş197378929145190750937135
44Macaristan19281254664718719309548
45Slovakya17960172014717716704200
46Ürdün1698316140681683746502
47Gürcistan16593711683916372935239
48İrlanda16006147467155511538032
49Pakistan15357853039514989816409
50Norveç1446564333714340069221
51Singapur144406814131341030101625
52Yeni Zelanda13385011466129326743768
53Kazakistan1306608136631292365580
54Çin Hong Kong ÖYB12457979401120168834708
55Fas121690916109117536225438
56Bulgaristan117176737251107454659970
57Hırvatistan11485281606511272025261
58Finlandiya11456104875110037940356
59Lübnan111219910465108758714147
60Küba110602385291097316178
61Litvanya10678089173103830020335
62Tunus10521802869198363039859
63Slovenya1038716665110232638802
64Beyaz Rusya982867697892853647353
65Nepal97969411952967462280
66Uruguay95762973319449595339
67Birleşik Arap Emirlikleri945800231692584917635
68Moğolistan9285862179313256613151
69Bolivya9250962195388299020153
70Panama919740835989619315188
71Ekvador9098823572585512719030
72Guatemala9056421853585444032667
73Kosta Rika904934852586071135698
74Letonya83579758608256794258
75Suudi Arabistan79518692087769549024
76Azerbaycan7931769717783298161
77Sri Lanka66412316521647029573
78Paraguay6555321896362467311896
79Kuveyt64300425556357674682
80Bahreyn625856149261000914355
81Myanmar (Burma)613596194345925611601
82Dominik Cumhuriyeti60578443835986982703
83Filistin Bölgeleri5842435356577938949
84Estonya580114259152226555258
85Venezuela52602257325185131777
86Moldova520321115675041424612
87Mısır5156452461344218248850
88Güney Kıbrıs Rum Kesimi5047171072124370379275
89Libya50213864304909734735
90Etiyopya488724753646170519483
91Honduras42735510906132498283951
92Ermenistan42324386294126611953
93Réunion4227698124185723385
94Umman39024442603846691315
95Katar3826356793768695087
96Bosna Hersek37871615806192218170692
97Kenya33369456523239534089
98Zambiya32549840033203301165
99Botsvana32196827393135765653
100Kuzey Makedonya3140189325303893800
101Arnavutluk28085135002744632888
102Cezayir266087687517853780675
103Lüksemburg263167109425124910824
104Nijerya25695831442501773637
105Zimbabve25552055532485341433
106Özbekistan24076416372380511076
107Karadağ24022227292359601533
108Mozambik2279192212225314393
109Çin2256385226219980432
110Laos2102927577660201875
111Kırgızistan20105329911964061656
112İzlanda19398715375685118149
113Martinik192506957104191445
114Afganistan182528772316455910246
115Maldivler18158630516368717594
116El Salvador16964641421599935511
117Namibya1690764061164452563
118Guadalupe1687149552250165509
119Uganda167719362110040163697
120Trinidad ve Tobago16697940091566606310
121Gana16613314501631411542
122Brunei1630552251576675163
123Jamaika14268331249087548684
124Kamboçya136279305613320617
125Ruanda13095214594552283971
126Kamerun1200681931117791346
127Malta103132741957646627
128Angola99761190097149712
129Kongo - Kinşasa9108213715093038781
130Fransız Guyanası869114011125475256
131Malavi86506264583088773
132Senegal8632519688432235
133Barbados84095476824641155
134Fildişi Sahili8330980582159345
135Surinam8086413694957529920
136Kanal Adaları79677179778211677
137Fransız Polinezyası732686493350039119
138Eswatini7310914167163657
139Guyana67325125365170902
140Fiji65558865635871106
141Madagaskar65381139863286697
142Yeni Kaledonya64201313628421046
143Belize63795679621051011
144Sudan6262449514032917344
145Cape Verde60542405588851252
146Moritanya5981498358306525
147Butan59729215965751
148Suriye5592631505275719
149Gabon4782430547343176
150Papua Yeni Gine447176624398273
151Seyşeller4452116743905449
152Curaçao4412727743567283
153Andorra4377415343192429
154Burundi425423877341731
155Aruba4059522139905469
156Mauritius38427100236692733
157Mayotte37523187296434372
158Togo3740327537028100
159Gine365974423611342
160Man Adası36463108267949561
161Bahamalar3590281734228857
162Tanzanya3536684118334342
163Faroe Adaları3465828769326937
164Lesoto33938699241559084
165Haiti3155083729862851
166Mali311657373033494
167Cayman Adaları2717128855318590
168Benin27122163255061453
169Saint Lucia2702238326513126
170Somali2680313501318212271
171Kongo - Brazavil24128385201783565
172Timor-Leste229571332280915
173Burkina Faso208533822043932
174Cebelitarık19306104165792623
175Nikaragua18491225422514041
176Grenada1827023217920118
177San Marino1796111517464382
178Liechtenstein179038517671147
179Tacikistan1778612517264397
180Güney Sudan17722138156301954
181Bermuda1616214015793229
182Ekvator Ginesi1603418315742109
183Cibuti156901891542774
184Dominika148526814554230
185Orta Afrika Cumhuriyeti1464911368597677
186Monako130065712703246
187Gambiya120023651159146
188Grönland119712127619189
189Yemen1182421499108567
190Saint Martin106686313999206
191Sint Maarten10580861045935
192Karayip Hollanda10391351027284
193Eritre9796103967914
194Nijer9031310862893
195Antigua ve Barbuda8625141842658
196Gine-Bissau8348171810572
197Komorlar810016079337
198Sierra Leone769512543933177
199Liberya749329457471452
200Çad742519348742358
201Saint Vincent ve Grenadinler70151126641262
202Britanya Virjin Adaları69416326494229
203Turks ve Caicos Adaları621936613152
204São Tomé ve Príncipe604373595020
205Saint Kitts ve Nevis6022435876103
206Saint Barthelemy463064624162
207Anguilla34569342621
208Saint Pierre ve Miquelon277912449329
209Falkland Adaları18150681747
210Montserrat1018810082
211Diamond Princess712136990
212Çin Makao ÖYB264083181
213Vatikan290290
214Batı Sahara10190
215Zaandam9270
Dünya 547577257 6357004 522732338 18487915