Română Polski Italiano Français Türkçe Deutsch Việt 日本語 Español 中文 한국어 English Русский

Ülkeye göre koronavirüs istatistikleri

Última actualización: 23.10.2020 - 02:00 (GMT+3)

Ülke veya BölgeToplam doğrulanmış vakalarToplam ölümlerToplam iyileşmişAktif vakalar
1ABD865259822827656467492777573
2Hindistan77596401173366946325695979
3Brezilya53326341559004756489420245
4Rusya1463306252421107988330076
5İspanya109052134521196958859042
6Arjantin103732527519840520169286
7Fransa99904334210108599856234
8Kolombiya9902702963689371266922
9Peru8798763398479671949173
10Meksika86755987415632037148107
11Birleşik Krallık81046744347344765776
12Güney Afrika7105151884364256049112
13İran5507573165044267476433
14Şili4971311379246976513574
15İtalya46572636968259456169302
16Irak4421641046537182659873
17Almanya4038741004430610087730
18Bangladeş394827574731053278548
19Endonezya3775411295930100663576
20Filipinler363888678331233344772
21Türkiye355528958431002735917
22Suudi Arabistan34377452503301818343
23Pakistan32548067023091369642
24Ukrayna3228796043134898181938
25İsrail308247231928833717591
26Hollanda2624056919250255236
27Belçika2533861053921717221130
28Çek Cumhuriyeti216425182883649130948
29Polonya2146864019102204108463
30Kanada209148986217580523481
31Romanya196004616314108948752
32Fas186731313215448129118
33Ekvador156451125001341879764
34Nepal14850981210282044877
35Bolivya140228855810633025340
36Katar1304622281273282906
37Panama126435259710272521113
38Dominik Cumhuriyeti122873221210092019741
39Birleşik Arap Emirlikleri1207104741133646872
40Kuveyt1194207301107147976
41Umman11183711479794912741
42Kazakistan10990717961053852726
43Portekiz10954122456453142765
44İsveç1089695930497198068
45Mısır1060606166986241270
46Guatemala1031723580926656927
47Kosta Rika10061612516116238203
48İsviçre9701920465570039273
49Japonya945241685876665173
50Etiyopya9169313964526045037
51Honduras9107825963634152141
52Beyaz Rusya90380945815017934
53Venezuela88035753816265656
54Çin85729463480850245
55Bahreyn79211308758403063
56Avusturya718449415397016933
57Ermenistan7083611314978719918
58Moldova6956816415042217505
59Lübnan670275523140935066
60Özbekistan64439540616582241
61Nijerya618051127569853693
62Singapur57941285782984
63Paraguay5681912503767317896
64Cezayir5535718883861814851
65İrlanda5447618712336429241
66Kırgızistan540061122467266158
67Libya526207682905722795
68Macaristan5221213051525435653
69Filistin Bölgeleri49134435425446155
70Gana4753831246789437
71Azerbaycan47418648406196151
72Kenya472128703305013292
73Ürdün46441481734038620
74Tunus45892740503240120
75Myanmar (Burma)4100810052114418859
76Afganistan406261505338315290
77Danimarka37763694308776192
78Sırbistan37536783315365217
79Bosna Hersek3731410512598910274
80Slovakya35330115876326452
81Bulgaristan3493010641783316033
82El Salvador32262936279043422
83Hırvatistan29850406220647380
84Yunanistan28216549998917678
85Avustralya27466905251591402
86Güney Kore25543453236471443
87Kuzey Makedonya25473874180476552
88Malezya23804204154178183
89Gürcistan22803178940113224
90Kamerun21570425201171028
91Fildişi Sahili2039012120088181
92Arnavutluk18250465103957390
93Slovenya17646211729910136
94Norveç17234279118635092
95Madagaskar1681023816215357
96Karadağ16259253120933913
97Zambiya1603534615168521
98Senegal15508321140261161
99Finlandiya1425535598004100
100Sudan1372483667646124
101Namibya12460133106091718
102Lüksemburg1233314084743719
103Gine1163571104741090
104Mozambik115598192262252
105Maldivler113583710383938
106Kongo - Kinşasa1109730410379414
107Uganda110419872103733
108Tacikistan10653819724848
109Fransız Guyanası10342699995278
110Haiti900723173111465
111Gabon8901548479368
112Litvanya866312537734765
113Jamaika860017940954326
114Angola858226033055017
115Zimbabve82422367742264
116Cape Verde81229169401091
117Moritanya76501637369118
118Guadalupe732911521995015
119Küba64211285871422
120Sri Lanka62871435612712
121Bahamalar613513037052300
122Malavi58741834764927
123Eswatini58141165468230
124Botsvana5609219154673
125Cibuti552261538972
126Trinidad ve Tobago544610338761467
127Nikaragua543415542251054
128Çin Hong Kong ÖYB52811055019157
129Suriye526726016553352
130Fransız Polinezyası51611935361606
131Kongo - Brazavil51569238871177
132Surinam5150109499150
133Malta51374933841704
134Ekvator Ginesi507483495437
135Ruanda5017344803180
136Réunion5015194445551
137Orta Afrika Cumhuriyeti48586219242872
138Aruba4389364120233
139İzlanda42681130981159
140Estonya4247713366810
141Mayotte42034429641195
142Letonya39584913572552
143Somali38971023166629
144Guyana38501162839895
145Andorra38116324701278
146Tayland3719593514146
147Gambiya36591192660880
148Mali34401322608700
149Güney Kıbrıs Rum Kesimi31542514441685
150Belize29374617561135
151Güney Sudan28725512901527
152Uruguay2663532172438
153Benin2557412330186
154Burkina Faso2414651869480
155Gine-Bissau2403411818544
156Sierra Leone2340731777490
157Martinik225724982135
158Togo2139521574513
159Yemen20575971344116
160Lesoto192343961919
161Yeni Zelanda191425183158
162Çad141096122391
163Liberya138582127825
164Nijer121569112818
165Vietnam114835104964
166São Tomé ve Príncipe9351589822
167Curaçao8041509294
168Kanal Adaları7844865977
169San Marino7744269042
170Sint Maarten7692268166
171Diamond Princess7121365940
172Turks ve Caicos Adaları69866893
173Cebelitarık6300495135
174Papua Yeni Gine583754531
175Burundi551149753
176Tayvan548749744
177Saint Martin5388422108
178Komorlar517749416
179Tanzanya50921183305
180Faroe Adaları490047317
181Eritre457039166
182Mauritius4211038427
183Man Adası348243213
184Butan332030626
185Moğolistan328031216
186Kamboçya28602806
187Liechtenstein2821158123
188Monako281223346
189Cayman Adaları236121520
190Barbados224720710
191Bermuda18891745
192Seyşeller15101483
193Karayip Hollanda150312126
194Brunei14831432
195Antigua ve Barbuda122310118
196Saint Barthelemy7706611
197Britanya Virjin Adaları711700
198Saint Vincent ve Grenadinler680644
199Çin Makao ÖYB460460
200Saint Lucia4202715
201Dominika330294
202Fiji332301
203Timor-Leste290281
204Grenada270243
205Vatikan2701512
206Yeni Kaledonya270270
207Laos240222
208Saint Kitts ve Nevis190190
209Grönland170161
210Saint Pierre ve Miquelon160124
211Falkland Adaları130130
212Montserrat131120
213Batı Sahara10181
214Zaandam9207
215Anguilla3030
Dünya 41933265 1141511 30840059 9951695