Română Polski Italiano Français Türkçe Deutsch Việt 日本語 Español 中文 한국어 English Русский

Ülkeye göre koronavirüs istatistikleri

Última actualización: 10.08.2020 - 04:00 (GMT+3)

Ülke veya BölgeToplam doğrulanmış vakalarToplam ölümlerToplam iyileşmişAktif vakalar
1ABD519944416561726647012369126
2Brezilya30355821011362118460815986
3Hindistan2214137444661534278635393
4Rusya88753614931693422179183
5Güney Afrika55985910408411474137977
6Peru47802421072324020132932
7Meksika47590252006318638105258
8Kolombiya38748112842212688161951
9Şili3730561007734582617153
10İspanya36144228503196958135981
11İran3267121842728437123914
12Birleşik Krallık31082546574344263907
13Suudi Arabistan288690316725203933484
14Pakistan284121608226024817791
15Bangladeş2576003399148370105831
16İtalya2505663520520209813263
17Arjantin2464994606108242133651
18Türkiye240804584422375911201
19Almanya217281926119740010620
20Fransa197921303248283684761
21Irak150115539210777536948
22Filipinler12991322706767359970
23Endonezya12539657238095238721
24Kanada11945189811037286742
25Katar1129471841097093054
26Kazakistan9870110587227325370
27Mısır9549250095267837805
28Ekvador944595922785529985
29Bolivya8905535872890456564
30Çin84619463479168817
31İsrail830026005753324869
32İsveç823235763497171589
33Umman81580513746916376
34Ukrayna8094918974397235080
35Dominik Cumhuriyeti7973213094374434679
36Panama7449216394874824105
37Belçika7340198701776645765
38Kuveyt71713478635197716
39Beyaz Rusya68850587649353328
40Birleşik Arap Emirlikleri62525357565685600
41Romanya6176827003011928949
42Hollanda58564615725052157
43Guatemala566052211445989796
44Singapur5510427489156162
45Portekiz5266817563851112401
46Polonya5179118073669113293
47Honduras469731476642839069
48Japonya4678310403231213431
49Nijerya465779453318612446
50Bahreyn44011162409672882
51Gana41003215383302458
52Ermenistan40410791325207099
53Kırgızistan399191468318226629
54Afganistan370541312259609782
55İsviçre366031986323002317
56Cezayir351601302245069352
57Azerbaycan33568490303642714
58Fas33237498233479392
59Özbekistan30609194220428373
60Sırbistan280996411404713411
61Moldova27660845193007515
62İrlanda267121772233641576
63Kenya264364201296113055
64Venezuela258052231335612226
65Kosta Rika23286235773015321
66Nepal2297275163536544
67Etiyopya228184071020612205
68Avusturya22033721199231389
69Avustralya21084295115619228
70El Salvador20423549962610248
71Çek Cumhuriyeti18353390127855178
72Kamerun18042395153202327
73Fildişi Sahili16715105129263684
74Güney Kore1459830513642651
75Danimarka1444261712840985
76Filistin Bölgeleri142089779456166
77Bosna Hersek1368739473735920
78Bulgaristan1339644777725177
79Madagaskar13086148108162122
80Sudan1195678162664909
81Kuzey Makedonya1183952776643648
82Senegal1117523273523591
83Norveç96382568857525
84Kongo - Kinşasa94542248324906
85Malezya90831258784174
86Fransız Guyanası8267487501718
87Zambiya808523566981152
88Gine7930506898982
89Gabon79235157042168
90Tacikistan77456264841199
91Haiti761118248932536
92Finlandiya75843316980273
93Lüksemburg720512058481237
94Paraguay69077552221610
95Moritanya65231575527839
96Lübnan65177821274312
97Arnavutluk641119933422870
98Yunanistan562321238041607
99Hırvatistan56041574861586
100Libya54511197014631
101Cibuti5344595106179
102Maldivler50411928042218
103Ekvator Ginesi48218321822556
104Macaristan46966023499595
105Malavi465814623752137
106Zimbabve464910414373108
107Orta Afrika Cumhuriyeti46416017212860
108Çin Hong Kong ÖYB40805128471182
109Nikaragua39021232913866
110Kongo - Brazavil36645815892017
111Karadağ36186424521102
112Tayland3351583151142
113Eswatini32365816071571
114Somali32279317281406
115Mayotte3068392835194
116Küba2953882451414
117Namibya2949197042226
118Cape Verde2858322086740
119Sri Lanka2844112579254
120Slovakya2596311864701
121Mali25671251962480
122Güney Sudan24704711751248
123Surinam2391291635727
124Mozambik2269168401413
125Litvanya2252811670501
126Slovenya22491271927195
127Estonya2152631961128
128Ruanda214071346787
129Gine-Bissau2052299441079
130İzlanda1958101834114
131Benin1936381600298
132Sierra Leone1916681445403
133Yemen1804515913376
134Tunus1697511263383
135Angola1672755671030
136Yeni Zelanda156922152423
137Uruguay1353371125191
138Letonya1290321070188
139Uganda128371115161
140Ürdün125211118754
141Güney Kıbrıs Rum Kesimi124219870353
142Liberya123779723435
143Gambiya123523221991
144Gürcistan1225171000208
145Suriye118852346790
146Burkina Faso117554974147
147Nijer115869105732
148Malta10899684396
149Togo106023729308
150Jamaika100313745245
151Andorra9555283964
152Çad9447683929
153Bahamalar89815104779
154São Tomé ve Príncipe8781580063
155Vietnam84111395435
156Botsvana804263739
157Lesoto74223175544
158Diamond Princess7121365148
159San Marino699426570
160Réunion687563151
161Kanal Adaları5974753317
162Guyana56822189357
163Aruba5633114446
164Tanzanya50921183305
165Tayvan480744330
166Burundi408131592
167Komorlar399736923
168Myanmar (Burma)360631242
169Mauritius344103340
170Man Adası336243120
171Martinik3361698222
172Faroe Adaları303021588
173Moğolistan293026330
174Guadalupe2901418690
175Eritre285024540
176Trinidad ve Tobago2798135136
177Kamboçya248021731
178Papua Yeni Gine214353158
179Cayman Adaları20312020
180Cebelitarık201018615
181Turks ve Caicos Adaları197239156
182Sint Maarten189178686
183Bermuda15891445
184Belize146232112
185Brunei14231381
186Barbados138710823
187Monako131411215
188Seyşeller12601251
189Butan10809612
190Antigua ve Barbuda9237613
191Liechtenstein891853
192Saint Martin7834431
193Fransız Polinezyası690627
194Saint Vincent ve Grenadinler560497
195Çin Makao ÖYB460460
196Curaçao311300
197Fiji271188
198Timor-Leste250241
199Saint Lucia250241
200Grenada240231
201Yeni Kaledonya230221
202Laos200191
203Dominika180180
204Saint Kitts ve Nevis170161
205Grönland140140
206Falkland Adaları130130
207Montserrat131120
208Saint Barthelemy13067
209Karayip Hollanda13076
210Vatikan120120
211Batı Sahara10181
212Britanya Virjin Adaları9171
213Zaandam9207
214Saint Pierre ve Miquelon4013
215Anguilla3030
Dünya 20016534 733607 12888841 6394086