Română Polski Italiano Français Türkçe Deutsch Việt 日本語 Español 中文 한국어 English Русский

Ülkeye göre koronavirüs istatistikleri

Última actualización: 19.01.2021 - 20:00 (GMT+3)

Ülke veya BölgeToplam doğrulanmış vakalarToplam ölümlerToplam iyileşmişAktif vakalar
1ABD24637611408762145542579674592
2Hindistan1059506115272310242847199491
3Brezilya85236352104047452047861184
4Rusya3612800666233002026544151
5Birleşik Krallık34668499147015465751828804
6Fransa2914725706862102002633839
7İtalya2400598831571781917535524
8Türkiye239296324161227076998033
9İspanya2336451537691969582085724
10Almanya2062450485051716200297745
11Kolombiya1923132490041754222119906
12Arjantin1807428458321594768166828
13Meksika16495021412481237321270933
14Polonya1443804336981197034213072
15Güney Afrika1346936374491117452192035
16İran1342134569731131883153278
17Ukrayna116765521046886248260361
18Peru10688023893198472645145
19Endonezya92738026590753948146842
20Hollanda92158013162250908168
21Çek Cumhuriyeti89950314646750376134481
22Kanada7183731822162816171991
23Romanya6978981736963023650293
24Belçika6797712047246959612340
25Şili6771511757363496024618
26Irak6098521296257301123879
27Portekiz5669589246421871135841
28İsrail562619406047730981250
29İsveç533265105914971517703
30Bangladeş529031794247385547234
31Pakistan5230111105547647135485
32Filipinler504084997846624927857
33İsviçre5021918820317600175771
34Fas460144797743568616481
35Avusturya396425719937309016136
36Sırbistan375799379131536340472
37Suudi Arabistan36532563353570041986
38Macaristan35327611520231915109841
39Japonya334328454825771972061
40Ürdün316427417030189310364
41Panama299361482824112853405
42Nepal26799219692622593764
43Birleşik Arap Emirlikleri26022375623167527792
44Lübnan255956195915460899389
45Gürcistan249465297323513011362
46Ekvador2316441432219933217990
47Beyaz Rusya228716160121207415041
48Azerbaycan22769630322167207944
49Slovakya226294363717376148896
50Hırvatistan22564846842178803084
51Bulgaristan212383856516425539563
52Dominik Cumhuriyeti196591246114511549015
53Danimarka190619183717245616326
54Bolivya188733968014422734826
55Kosta Rika186016245814224541313
56Tunus181885575013101945116
57İrlanda174843261623364148863
58Kazakistan170098234915444913300
59Litvanya168708249410429761917
60Malezya16537161912528839464
61Ermenistan16491230071535008405
62Kuveyt1582449481514965800
63Mısır157275863812349125146
64Moldova15350632821437666458
65Filistin Bölgeleri152555172614007510754
66Slovenya151137323112531522591
67Guatemala15027753131355949370
68Yunanistan14946255189989133955
69Katar1475042481440153241
70Myanmar (Burma)135243298611865713600
71Honduras13493833686016571405
72Umman13214615161243986232
73Etiyopya131546203311633513178
74Paraguay12258825189846521605
75Venezuela12044411121133286004
76Bosna Hersek11838345098807125803
77Nijerya11200414498993920616
78Libya11046517008806220703
79Cezayir10409228407074730505
80Kenya9930817348247815096
81Bahreyn97940360946462934
82Kuzey Makedonya8899227157377712500
83Çin884544635824321387
84Kırgızistan832681390792492629
85Özbekistan7809162076585886
86Güney Kore7311512835946812364
87Arnavutluk6856812874146425817
88Norveç59254525498358894
89Singapur591572958894234
90Gana58065352557891924
91Letonya5672010124242613282
92Karadağ56228749465068973
93Afganistan542782354465545370
94Sri Lanka54087270465947223
95El Salvador514371509452234705
96Lüksemburg48975560460512364
97Finlandiya40722621310009101
98Zambiya395155782806610871
99Uganda380853041308324698
100Estonya379413442741610181
101Uruguay32863319246187926
102Namibya30995296278582841
103Güney Kıbrıs Rum Kesimi29130175205726898
104Avustralya28730909259311890
105Kamerun2801045526861694
106Zimbabve27892773173729747
107Mozambik27446249188808317
108Sudan262791603156888988
109Fildişi Sahili25304142235271635
110Senegal23392536195313325
111Kongo - Kinşasa21140640148125688
112Angola18926439166771810
113Küba18773175142144384
114Botsvana1863088146243918
115Madagaskar1830127317609419
116Fransız Polinezyası17697127484212728
117Moritanya16081403146051073
118Malta15942242128652835
119Fransız Guyanası150557699954984
120Maldivler145824913566967
121Jamaika14419329117432347
122Gine141658113351733
123Tacikistan1330890132180
124Eswatini1318738483744429
125Suriye1313284166245667
126Cape Verde1304612012287639
127Malavi1302732160806626
128Tayland125947093563168
129Belize1159228210782528
130Ruanda1125914674123701
131Haiti1090724089561711
132Gabon10019669732221
133Çin Hong Kong ÖYB97211648827730
134Réunion9522459053424
135Burkina Faso935210574481799
136Andorra9083918154838
137Guadalupe888615422426490
138Bahamalar806717566801212
139Mali785531155891955
140Kongo - Brazavil770911458461749
141Surinam76241456834645
142Trinidad ve Tobago73991326938329
143Lesoto701810116525265
144Guyana69311706173588
145Mayotte67895829643767
146Aruba6451525923476
147Martinik626344986121
148Nikaragua615216742251760
149İzlanda5970295814127
150Cibuti591061582524
151Ekvator Ginesi536586519188
152Orta Afrika Cumhuriyeti497363488525
153Somali47441303666948
154Curaçao4523194358146
155Togo4324743785465
156Nijer42041453136923
157Gambiya39331283697108
158Cebelitarık3793472914832
159Güney Sudan3703633181459
160Benin3413463245122
161Kanal Adaları3370783073219
162Sierra Leone3014772107830
163Çad29191132148658
164San Marino2803652530208
165Gine-Bissau251045240560
166Liechtenstein239850229256
167Yeni Zelanda226225215285
168Yemen2113612142180
169Liberya1898841707107
170Eritre187761073798
171Komorlar1769491113607
172Sint Maarten1669271522120
173Vietnam1540351402103
174Moğolistan15362995539
175Burundi12452773470
176Monako121271013192
177São Tomé ve Príncipe114217993132
178Turks ve Caicos Adaları11057902196
179Barbados10957493595
180Saint Martin107612855209
181Tayvan868776695
182Butan8481605242
183Papua Yeni Gine834975570
184Seyşeller7462563181
185Diamond Princess712136990
186Bermuda6831259873
187Faroe Adaları65016445
188Saint Lucia6218329284
189Mauritius5561051828
190Saint Vincent ve Grenadinler5402119419
191Tanzanya50921183305
192Kamboçya441038655
193Man Adası4322535453
194Cayman Adaları380233048
195Karayip Hollanda3603244113
196Saint Barthelemy251117278
197Antigua ve Barbuda189615627
198Brunei17431692
199Grenada13911299
200Britanya Virjin Adaları11419518
201Dominika11001028
202Fiji552530
203Timor-Leste520493
204Çin Makao ÖYB460460
205Yeni Kaledonya440431
206Laos410410
207Saint Kitts ve Nevis350332
208Falkland Adaları320275
209Grönland300291
210Vatikan2701512
211Saint Pierre ve Miquelon160160
212Anguilla150150
213Montserrat131120
214Batı Sahara10181
215Zaandam9270
Dünya 96228725 2055743 68828415 25344567