Română Polski Italiano Français Türkçe Deutsch Việt 日本語 Español 中文 한국어 English Русский

Ülkeye göre koronavirüs istatistikleri

Última actualización: 21.01.2022 - 07:00 (GMT+3)

Ülke veya BölgeToplam doğrulanmış vakalarToplam ölümlerToplam iyileşmişAktif vakalar
1ABD705448628839034404779925613160
2Hindistan38566027488422360588062018799
3Brezilya23588921622251218519221114748
4Birleşik Krallık15613283153202118508743609207
5Fransa1560064712811498446865627847
6Rusya109382613240609950333663868
7Türkiye10736215854199985596665200
8İtalya941825614259065936252682041
9İspanya88343639159954172263325538
10Almanya839732811704471398001140484
11Arjantin75763351188096494224963302
12İran6236567132152607341231003
13Kolombiya56550261316275353276170123
14Meksika45456833023903583463659830
15Polonya44065531033783813718489457
16Endonezya4277644144199412111712328
17Ukrayna3799382988433571782128757
18Hollanda3720816211882980273719355
19Güney Afrika357286093846339452784487
20Filipinler3324478531532995961275364
21Kanada2868822322202538075298527
22Malezya282092731853274745741617
23Peru27231662037501720665798751
24Çek Cumhuriyeti2678767369722447642194153
25Belçika2642761287591988428625574
26Tayland236170222003225698282717
27Irak213726724272207272340272
28İsrail210394583701683115412460
29Vietnam2094802362661794924263612
30Avustralya208652229769039931179553
31Portekiz2059595194471655580384568
32Japonya2017531184691768561230501
33Romanya196402159428180658198012
34Şili1916522394561754330122736
35İsviçre1833443126591191909628875
36Yunanistan1742363223661466739253258
37İsveç1741710155961252603473511
38Bangladeş165318228180155484570157
39Avusturya1503668139561328340161372
40Sırbistan1501621131811289704198736
41Macaristan1385500407571186319158424
42Pakistan134580129042126566551094
43Danimarka12268953550893016330329
44İrlanda11279516087660570461294
45Ürdün112368613043107071039933
46Kazakistan111716013111980844123205
47Fas10780021504799604766908
48Gürcistan10219431458294625561106
49Küba1011811835298601217447
50Slovakya8967981752083916540113
51Nepal8877691163281880957328
52Bulgaristan86087732518640594187765
53Hırvatistan8481501330077565759193
54Lübnan8476249445682977155202
55Tunus8170512588171112380047
56Birleşik Arap Emirlikleri816945220476473150010
57Bolivya79508720504624000150583
58Beyaz Rusya72110358827139651256
59Güney Kore7192696501594023118745
60Guatemala6628281622361627630329
61Suudi Arabistan638327891458405045363
62Kosta Rika637327744156758162305
63Ekvador62950734232443880151395
64Azerbaycan629352856461060510183
65Panama614957756552995477438
66Sri Lanka5993631525556882915279
67Litvanya589074770852855952807
68Norveç571655141388952481290
69Slovenya569620573247315790731
70Uruguay556163627247991569976
71Myanmar (Burma)533732193075117982627
72Dominik Cumhuriyeti524635427448433636025
73Paraguay5233251691245807848335
74Kuveyt484150248243683844830
75Venezuela463145539544221715533
76Etiyopya460602721238067472716
77Filistin Bölgeleri44963847734367768089
78Moğolistan4208392093313256105490
79Finlandiya416079179046000368289
80Mısır4053932226033925943874
81Libya40144458893869678588
82Moldova4005851048836913920958
83Honduras38751510469127029250017
84Ermenistan34932980263338577446
85Bosna Hersek326995139511581164-1268120
86Bahreyn320688139829321226078
87Kenya319379552028796325896
88Letonya319027477327852435730
89Umman318272412530364410503
90Katar31407363227174141700
91Zambiya299971387928513310959
92Singapur2975498452870049700
93Estonya278498199424000736497
94Nijerya251571311722528023174
95Kuzey Makedonya250876816622360619104
96Botsvana24394625442350306372
97Arnavutluk241512328621463323593
98Güney Kıbrıs Rum Kesimi235364700124370110294
99Cezayir230470645315685967158
100Zimbabve227552527621067511601
101Mozambik221432214619685022436
102Karadağ209719249619618911034
103Özbekistan20957815292012466803
104Kırgızistan19381628431819768997
105Uganda15945434549901656984
106Afganistan15930373861460845833
107Namibya15489738841435627451
108Gana15489113571473106224
109Lüksemburg13471494110745526318
110Réunion1336174628666946486
111Laos1282485087660120080
112Ruanda12722714224552280283
113El Salvador12357738431167422992
114Kamboçya1209143015117162737
115Jamaika11694425616788046503
116Maldivler11093126910011210550
117Kamerun10966618531060501763
118Çin1054844636976753173
119Trinidad ve Tobago10400532568340017349
120Angola952201881862747065
121Guadalupe94765762225091753
122Kongo - Kinşasa8419812785093031990
123Senegal837521917768175018
124Malavi8340325026668814213
125Fildişi Sahili79558764760062788
126Fransız Guyanası721183571125460507
127Martinik7119381310470276
128Surinam6856012284919018142
129Eswatini68003136666100537
130Malta65005520553759110
131Fiji60509752556764081
132Moritanya56666916461569594
133Madagaskar558271169503814277
134Cape Verde54891380524062105
135Guyana5473611114166111964
136Sudan5395933934032910237
137İzlanda53121444244010637
138Suriye5086229593546812435
139Fransız Polinezyası472756363350013139
140Gabon45663299403085056
141Belize44959612350639284
142Kanal Adaları37952124349342894
143Barbados37622273312346115
144Burundi367853877335974
145Papua Yeni Gine364465963579852
146Togo36176266300635847
147Gine35719410311834126
148Curaçao353072102332411773
149Mayotte35189186296432039
150Seyşeller34367143289645260
151Tanzanya3239375318331457
152Andorra32201144274504607
153Lesoto318996902053010679
154Aruba31835187304921156
155Bahamalar31693726233897578
156Mali29359704250463609
157Haiti28117780242173120
158Benin2630916325506640
159Mauritius2507576224139174
160Somali243221335131829805
161Kongo - Brazavil23244371189933880
162Burkina Faso2043535319419663
163Timor-Leste198661221973014
164Saint Lucia18322316143513655
165Tayvan18041851161781012
166Nikaragua17604215422513164
167Tacikistan17095124169665
168Güney Sudan16627137129343556
169Brunei159869815506382
170Ekvator Ginesi15558179141411238
171Yeni Zelanda1540152143001049
172Cibuti1520018914624387
173Yeni Kaledonya14854282128371735
174Man Adası141267013755301
175Orta Afrika Cumhuriyeti1350910968596541
176Çin Hong Kong ÖYB1309621312474409
177Faroe Adaları119481576934240
178Cayman Adaları116661580933558
179Gambiya11572347101561069
180Cebelitarık1139210096801612
181Grenada1096020580472708
182San Marino1063910388951641
183Yemen10485199570511439
184Bermuda976611277681886
185Grönland9256327616492
186Eritre9160898546525
187Saint Martin91436013997684
188Sint Maarten88977766642156
189Nijer85032957511697
190Dominika8349487569732
191Komorlar77841597368257
192Liechtenstein7597737148376
193Sierra Leone756712543933049
194Liberya720828857471173
195Gine-Bissau72021536374675
196Monako7160446591525
197Çad688718548741828
198Saint Vincent ve Grenadinler6615905652873
199Karayip Hollanda5946274969950
200São Tomé ve Príncipe57856745991119
201Antigua ve Barbuda574112143691251
202Britanya Virjin Adaları56024726492906
203Turks ve Caicos Adaları5442324723687
204Saint Kitts ve Nevis51412840901023
205Butan331732654660
206Saint Barthelemy328264622814
207Anguilla218771997183
208Diamond Princess712136990
209Saint Pierre ve Miquelon5980363235
210Montserrat151111139
211Falkland Adaları8506817
212Çin Makao ÖYB790790
213Vatikan290272
214Batı Sahara10181
215Zaandam9270
Dünya 343203855 5593301 276378378 61232176