Română Polski Italiano Français Türkçe Deutsch Việt 日本語 Español 中文 한국어 English Русский

Ülkeye göre koronavirüs istatistikleri

Última actualización: 25.05.2020 - 05:01 (GMT+3)

Ülke veya BölgeToplam doğrulanmış vakalarToplam ölümlerToplam iyileşmişAktif vakalar
1ABD1686436993004517021135434
2Brezilya36361822716149911190991
3Rusya3444813541113299227641
4İspanya2828522875219695857142
5Birleşik Krallık25955936793344222422
6İtalya2298583278514047956594
7Fransa182584283676461789600
8Almanya180328837116030011657
9Türkiye156827434011869433793
10Hindistan13853640245769276820
11İran135701741710580122483
12Peru11995934564979566708
13Kanada8469964244398534290
14Çin8298546347826883
15Suudi Arabistan725603904352028650
16Şili691027182814840236
17Meksika6862073944742413802
18Belçika5709292801527232540
19Pakistan5460111331719836270
20Hollanda45236582225039164
21Katar4371423917034521
22Ekvador367563108356030088
23Beyaz Rusya361981991415521844
24Bangladeş33610480690126229
25İsveç334593998497124490
26Singapur31616231487616717
27İsviçre30736190628100730
28Portekiz3062313161754911758
29Birleşik Arap Emirlikleri294852451505614184
30İrlanda246391608210601971
31Güney Afrika225834291110011054
32Endonezya222711372540215497
33Polonya21326996919411136
34Kuveyt21302156611715029
35Kolombiya21175727501615432
36Ukrayna20986617710813261
37Romanya180701185113995486
38Mısır17265764480711694
39İsrail16717279141532285
40Japonya16550820134132317
41Avusturya1650364015063800
42Dominik Cumhuriyeti1480145881336210
43Filipinler1403586832499918
44Arjantin1207645237327892
45Danimarka113605629900898
46Güney Kore1120626710226713
47Sırbistan1115923858575064
48Panama1092630662794341
49Afganistan1058221810759289
50Bahreyn91381445874537
51Çek Cumhuriyeti895531560782562
52Norveç83522357727390
53Kazakistan83223543523935
54Cezayir830660047842922
55Nijerya783922622635350
56Umman77703719335800
57Fas743319947032531
58Malezya724511559451185
59Avustralya71141026508504
60Moldova709325037133130
61Gana66833219984653
62Ermenistan66618130643516
63Finlandiya657930748001472
64Bolivya62632506295384
65Kamerun489016518652860
66Irak446916027381571
67Azerbaycan41224926071466
68Lüksemburg39921103767115
69Honduras39501804683302
70Sudan38201654583197
71Macaristan374148616901565
72Gine32752016731582
73Özbekistan3164132565586
74Guatemala3054552442755
75Senegal30473514561556
76Tayland304056292163
77Tacikistan29294613011582
78Yunanistan287817113741333
79Bulgaristan24271308401457
80Bosna Hersek24011441680577
81Fildişi Sahili23763012191127
82Cibuti22701010641196
83Hırvatistan2244992027118
84Kongo - Kinşasa2141633171761
85Kuzey Makedonya19781131422443
86Küba1941821689170
87Gabon1934124591463
88El Salvador1915356331247
89Estonya1823641532227
90İzlanda18041017913
91Litvanya1623631138422
92Somali1594612041329
93Mayotte158720894673
94Slovakya1509281301180
95Yeni Zelanda150421145627
96Slovenya1468107134021
97Kırgızistan140314980409
98Maldivler137141441223
99Kenya121451383780
100Sri Lanka11419674458
101Venezuela112110262849
102Gine-Bissau11146421066
103Lübnan111426688400
104Çin Hong Kong ÖYB10664103032
105Tunus10514891786
106Letonya104722712313
107Mali103065597368
108Arnavutluk99832789177
109Ekvator Ginesi96011165784
110Nijer94561783101
111Güney Kıbrıs Rum Kesimi93517594324
112Kosta Rika93010620300
113Zambiya9207336577
114Haiti8652622817
115Paraguay86211307544
116Burkina Faso8145267290
117Uruguay76922618129
118Andorra7625165358
119Gürcistan73012522196
120Diamond Princess7121365148
121Ürdün7089471228
122Sierra Leone70740241426
123Çad67560215400
124San Marino66542266357
125Güney Sudan65586641
126Malta6106476128
127Orta Afrika Cumhuriyeti604122581
128Nepal603387513
129Etiyopya5825152425
130Kanal Adaları55845517-4
131Jamaika5529211332
132Madagaskar5272142383
133Tanzanya50921183305
134Kongo - Brazavil48716147324
135Réunion452141140
136Tayvan441741420
137Filistin Bölgeleri423335763
138Togo38112141228
139Cape Verde3803155222
140Man Adası336243039
141Mauritius334103222
142Fransız Guyanası3281145182
143Ruanda327023790
144Vietnam325026758
145Karadağ32493150
146Nikaragua2791719963
147Liberya26526139100
148São Tomé ve Príncipe25184239
149Eswatini250215692
150Moritanya237615216
151Yemen2224210170
152Myanmar (Burma)201612273
153Uganda198068130
154Martinik197149192
155Mozambik194051143
156Benin191382106
157Faroe Adaları18701870
158Guadalupe1611411532
159Cebelitarık15401477
160Moğolistan141032109
161Brunei14111373
162Guyana135106263
163Bermuda13398143
164Cayman Adaları12916167
165Kamboçya12401222
166Trinidad ve Tobago11681080
167Aruba1013953
168Bahamalar100114544
169Monako984904
170Barbados9277015
171Komorlar8712165
172Suriye8644141
173Malavi8343346
174Liechtenstein8215526
175Sint Maarten7715593
176Libya7533933
177Angola6941847
178Fransız Polinezyası600600
179Zimbabve5642527
180Çin Makao ÖYB450450
181Burundi4212021
182Saint Martin403334
183Eritre390390
184Botsvana3511915
185Gambiya2511311
186Antigua ve Barbuda253193
187Butan240618
188Timor-Leste240240
189Grenada220175
190Namibya210147
191Laos190145
192Saint Lucia180180
193Fiji180153
194Belize182160
195Yeni Kaledonya180180
196Saint Vincent ve Grenadinler180144
197Curaçao171142
198Dominika160160
199Saint Kitts ve Nevis150150
200Falkland Adaları130130
201Vatikan120210
202Turks ve Caicos Adaları121101
203Grönland120111
204Montserrat111100
205Seyşeller110110
206Surinam11191
207Zaandam9207
208Batı Sahara9063
209Britanya Virjin Adaları8161
210Papua Yeni Gine8080
211Saint Barthelemy6060
212Karayip Hollanda6060
213Anguilla3030
214Anguilla3030
215Saint Pierre ve Miquelon1010
Dünya 5497999 346685 2301993 2849321