Română Polski Italiano Français Türkçe Deutsch Việt 日本語 Español 中文 한국어 English Русский

Ülkeye göre koronavirüs istatistikleri

Última actualización: 21.04.2021 - 13:00 (GMT+3)

Ülke veya BölgeToplam doğrulanmış vakalarToplam ölümlerToplam iyileşmişAktif vakalar
1ABD32536470582456251055356848479
2Hindistan15616130182570132760392157521
3Brezilya14050885378530125616891110666
4Fransa533992010159741810061057317
5Rusya47271251067064352873267546
6Birleşik Krallık43933071273074161433104567
7Türkiye4384624366133792129555882
8İtalya38910631176333290715482715
9İspanya3435840772163147281211343
10Almanya3180810810862824100275624
11Arjantin2743620597922407853275975
12Polonya2718493634732366230288790
13Kolombiya2684101691772505738109186
14Meksika23111722130481836377261747
15İran2286927675251810531408871
16Ukrayna1974118407961514472418850
17Peru171908857954164510016034
18Endonezya1614849437771468142102930
19Çek Cumhuriyeti160986128711151777463376
20Güney Afrika156836653887149463019849
21Hollanda1417772169651184580216227
22Kanada113904323713102745887872
23Şili113643525317106766243456
24Romanya10340032661895024257143
25Irak99315815060870927107171
26Filipinler96230716265829608116434
27Belçika95505623834813224117998
28İsveç91683013825741716161289
29İsrail83735763458289022110
30Portekiz8316451695179011824576
31Pakistan7723811660067261983162
32Macaristan75736025787464750266823
33Bangladeş7277801058862811189081
34Ürdün692181837264971834091
35Sırbistan667937605859938062499
36İsviçre6394451053257015958754
37Avusturya600089999756325626836
38Japonya537317967148607641570
39Lübnan513006699543254873463
40Fas50666989594927254985
41Birleşik Arap Emirlikleri500860155948318016121
42Suudi Arabistan40701068463905389626
43Bulgaristan3909111551831427361120
44Malezya381813140035872621687
45Slovakya37747311304255300110869
46Panama36131961923512283899
47Ekvador3611541774430954133869
48Beyaz Rusya34599824433362277328
49Yunanistan320629962727869032312
50Hırvatistan313423669229135115380
51Azerbaycan303858420326748532170
52Gürcistan299038397128286912198
53Kazakistan294946345925259838889
54Bolivya2916751269524033638644
55Tunus289230991823910440208
56Nepal28756731022758068659
57Filistin Bölgeleri284280307825166329539
58Dominik Cumhuriyeti261848342621926239160
59Kuveyt259868146824305615344
60Paraguay255046547020975439822
61Moldova24669156162332817794
62Etiyopya245155343918193559781
63İrlanda244297484722575213698
64Danimarka24406524632321919411
65Litvanya236533380221397018761
66Slovenya234067417621771512176
67Kosta Rika231967310419916629697
68Mısır2180411282016436840853
69Guatemala214700727919251914902
70Ermenistan210518394419027116303
71Honduras202413497676446120991
72Katar19836139117543122539
73Bosna Hersek191876802514927334578
74Venezuela185736194416841815374
75Umman183770192616375018094
76Libya173089291915835211818
77Uruguay169327202213959027715
78Bahreyn16615760515471110841
79Nijerya16442320611544067956
80Kenya152523251910383846166
81Kuzey Makedonya147995450912482818658
82Myanmar (Burma)14266132061319087547
83Arnavutluk129842235310260124888
84Cezayir11999231658363633191
85Estonya118789110910465313027
86Güney Kore11592618061058778243
87Letonya11298320791025968308
88Norveç1085877098895218926
89Sri Lanka97472625935473300
90Karadağ958941441914033050
91Küba95754538900675149
92Kırgızistan926261561873903675
93Gana91783772896611350
94Zambiya91042123688900906
95Çin90541463685600305
96Özbekistan87551640847172194
97Finlandiya847978934600037904
98Mozambik69309802623236184
99El Salvador678512086639821783
100Lüksemburg65319786615942939
101Kamerun64809939578216049
102Singapur608803060540310
103Afganistan583462561523013484
104Güney Kıbrıs Rum Kesimi580222953906118666
105Namibya46875608449531314
106Tayland466431102937117162
107Fildişi Sahili4561427545199140
108Botsvana44702684397334285
109Jamaika442547381996223554
110Uganda4142234140898183
111Senegal39836109538600141
112Zimbabve378751554350581263
113Malavi339681142318101016
114Madagaskar33202563262916348
115Sudan325462287262484011
116Malta3003941129065563
117Avustralya29574910264542210
118Kongo - Kinşasa29084748261082228
119Maldivler2666771238032793
120Moğolistan25364561334611962
121Angola24661565226471449
122Ruanda24005327225601118
123Gabon22032136187063190
124Gine21633139189912503
125Suriye214331468150884877
126Cape Verde20781194183502237
127Mayotte19849169296416716
128Réunion19343141176531549
129Fransız Polinezyası18720141484213737
130Eswatini184176711771828
131Fransız Guyanası182619699958170
132Moritanya1815645417519183
133Somali1332467855187128
134Tacikistan1330890132180
135Mali1324644476135189
136Burkina Faso1316715512812200
137Haiti1291825111791876
138Andorra1287412312285466
139Guadalupe12717176224210299
140Togo12610121103502139
141Belize125683181216189
142Guyana11972273102971402
143Curaçao119349495722268
144Çin Hong Kong ÖYB1170520911302194
145Lesoto1072031658684536
146Martinik10611689810445
147Cibuti105571239607827
148Güney Sudan1048611410250122
149Aruba10399949932373
150Papua Yeni Gine101979173642742
151Kongo - Brazavil1008413982081737
152Bahamalar97911949059538
153Surinam96871888900599
154Trinidad ve Tobago91351577996982
155Kamboçya77475427944899
156Benin7720977510113
157Ekvator Ginesi75051067016383
158Nikaragua683518142252429
159İzlanda6350296208113
160Orta Afrika Cumhuriyeti5929795112738
161Yemen5918113822812499
162Gambiya57841705225389
163Nijer51401914795154
164San Marino5040884755197
165Seyşeller5012254535452
166Çad47231694353201
167Saint Lucia441969426585
168Cebelitarık429194418116
169Kanal Adaları405386395611
170Sierra Leone40417928571105
171Komorlar3820146362648
172Barbados379344369257
173Gine-Bissau3713663170477
174Burundi364367732864
175Eritre3548103341197
176Liechtenstein283656269882
177Vietnam2800352490275
178Yeni Zelanda259926249083
179Monako241331230676
180Turks ve Caicos Adaları236917229161
181São Tomé ve Príncipe228335221929
182Bermuda2214201290904
183Sint Maarten221127216123
184Liberya204285189958
185Saint Vincent ve Grenadinler1819101686123
186Saint Martin1702121399291
187Man Adası15772915435
188Karayip Hollanda154815145677
189Timor-Leste14522727723
190Antigua ve Barbuda121731995191
191Mauritius120315934254
192Tayvan108211103833
193Butan966188382
194Saint Barthelemy9341462471
195Diamond Princess712136990
196Faroe Adaları66316602
197Cayman Adaları531250821
198Tanzanya50921183305
199Brunei223321010
200Britanya Virjin Adaları18711824
201Dominika17201657
202Grenada15711542
203Yeni Kaledonya12405866
204Laos8804939
205Fiji7826511
206Falkland Adaları620557
207Çin Makao ÖYB490481
208Saint Kitts ve Nevis440440
209Grönland310310
210Anguilla290254
211Vatikan2701512
212Saint Pierre ve Miquelon250241
213Montserrat201190
214Batı Sahara10181
215Zaandam9270
Dünya 143631973 3060020 122272975 18298978